huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Kadınlarda Estetik Güzellik Oldukça Önemlidir

Kadınlar meme problemleri hamilelik sonrasında, hızlı kilo alıp vermelerde yaşanabilmektedir. Bu durumlar sonucunda kadınlar meme büyütme ya da meme küçültme operasyonu yaptırmayı düşünebilir. Meme büyütme işlemi hastane şartlarında genel anestezi uygulanarak yapılır. İçi sıvı silikon dolu protezler kullanılmaktadır. Protezler meme başı etrafından ya da meme altından yapılan kesiklerle uygulanmaktadır. Uygulanacak olan operasyon bir iki saat sürebilir. Operasyon sonrası hastanın hastanede bir gün kalması yeterli olacaktır.

Kullanılan protez tipi operasyon sonrası için oldukça önemlidir. Yuvarlak, damla şekilli, düzgün yüzeyli ya da pütürlü yüzeyli protez tipleri mevcuttur. Uygulanan protezler kas altı ya da meme dokusunun altına yerleştirilir. Kas altına yerleştirilmesi durumunda operasyon sonrası ağrılı olabilir. Ama oldukça iyi sonuçlar verir. Meme dokusu altına konulan protezlerde iyi şekilde örtülemeyebilir. Doğal görünüm sağlar. Bir diğer yöntemde kas zarının altına yapılan protez işlemidir. Operasyon süresi biraz daha uzamaktadır. Daha dikkatli bir cerrahi işlem gerektirmektedir. Ama diğer iki yöntemin artılarını bir arada sağlamaktadır. En çok tercih edilen protez damla şekilli protezdir. Operasyon sonrasında meme büyütme işlemi protez yardımı ile yapılmış olur. İstenilen boyutta büyütme işlemi kadınların kendilerine olan güvenleri arttırabilir. Meme büyütme operasyonları sonrasında istenmeyen yara izleri, kanama, enfeksiyon, protezde sızma ya da patlama, ameliyat izlerinin istenildiği gibi iyileşmemesi, protez üzerindeki derinin kırışması, kan pıhtılaşması ya da ağrının devam etmesi gibi sorunlar olabilir.

Meme büyütme fiyatları istenilen şekle ve kullanılan ekipmanlara göre değişiklik göstermektedir. Doktorunuzla operasyon öncesi bütün koşulları konuşarak fiyatın belirlenmesi operasyon sonrası için önemlidir. Gidilen hastane, doktorun ameliyat profesyonelliği de fiyatın artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle tercih edeceğiniz operasyon ve doktorunuzu bu koşullar doğrultusunda belirlemeniz yararınıza olacaktır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi