huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Kadınlara Özel Bir Konu: Meme Büyütme Ameliyatları

Kadın meme büyütme

Güzel olmak, güzelleşmek ve dolayısıyla estetik konusu eski çağlardan beri kadınlarca büyük ilgi gören bir konudur. Belirli standartlara uymadıklarına inanan kadınlar bu nedenle mutsuz olabilmekte hatta psikolojik bir takım rahatsızlıklar bile yaşayabilmektedirler. Göğüslerini yeterince büyük olmadığını düşünen birçok kadın için de durum böyledir. Geçmişte birçok farklı yöntemle göğüslerini büyük göstermeye çalışan kadınlar günümüzde gelişen teknolojiler ve tıp biliminin yardımıyla meme büyütme ameliyatı olarak bu rahatsızlıklarını kısa zamanda bertaraf edebiliyor.

Burun ameliyatlarından sonra tüm dünyada en çok ilgi gören estetik ameliyatların başında göğüs büyütme ameliyatları gelmektedir. Her geçen gün yenilenen teknolojiler ile daha da kolay ve çabuk gerçekleştirilebilen bu ameliyatlar ehil ellerde çok iyi sonuçlar verebiliyor. Ancak bu tür bir ameliyata karar vermeden önce mutlaka iyi araştırma yapmalı, asıl önemli olanın sağlığınız ve hayatınız olduğunu unutmadan gerçekten güvenebileceğiniz ve konusunda uzman bir plastik cerraha başvurmalısınız. Operasyon sonrasında istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak ve hayal kırıklığına uğramamak için doktorunuza tam olarak ne istediğinizi anlatmalısınız. İlk görüşmenin ardından doktorunuz sizi muayene ederek ameliyattan sonra elde edilebilecek en uygun göğüs yapısını size açıklayacaktır. Bu konuda bir mutabakata vardıktan sonra ise genel vücut taramanızın yapılması da sağlığınızın bu tür bir operasyon için elverişli olup olmadığını ortaya çıkaracaktır. Özellikle 40 yaş ve üzeri kadınlarda meme büyütme operasyonu için kadının mamografi ve radyolojik testlerinin yapılması büyük önem arz etmektedir.

Operasyondan önce doktorunuz size ameliyat sonrası yaşayabileceğiniz sorunları da mutlaka açıklamalıdır. Bunların en başında gelen sorun göğüs uçlarında yaşanabilecek his kaybıdır.  Bunun yanı sıra meme büyütme amacıyla yerleştirilen protezlerin çevresinde kapsüller oluşabilmekte ve bu da göğüslerde bölgesel sertleşmelere neden olabilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi