huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüslerinizin Küçüklüğü Sizi Mutsuz Mu Ediyor

Küçük göğüs mutsuz eder mi?

Dünyada birçok kadın kendilerine estetik ve kadınsı bir özellik katan göğüslerinin küçüklüğünden yakınmakta ve bu konuda gerçekten büyük mutsuzluk yaşamaktadır. Ancak gelişen tıp bilimi ve teknolojiler birçok konuda olduğu gibi bu konuda da kadınların yardımına koşuyor. Her geçen gün yenilenen ve gelişen estetik operasyon sektörü kadınların kendilerini mutlu ve tam hissetmelerini sağlıyor. Meme büyütme operasyonları bu sektörde en başta gelen işlemlerden sayılıyor. Doğuştan küçük göğüslü, farklı büyüklükte göğüslere ya da emzirme gibi çeşitli nedenlerle küçülen göğüslere sahip kadınlar sıklıkla bu yönteme başvuruyor.  Geçmişte operasyon sonrası sık sık sorun yaşanan teknolojilerin günümüzde çok gelişmiş olması bu sıkıntıları da en aza indirgemiş durumda… Böylece hem operasyonlar hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlanabiliyor hem de sağlık problemleri yok denecek kadar az yaşanıyor.

Meme büyütme operasyonlarında kullanılan protezler, göğüs şeklinde biçimlendirilmiş özel bir silikon maddeden elde edilmiştir ve protezlerin üzerleri vücut dokusuyla uyum sağlamaları için tırtıklı yapıdadır. Operasyonlar genel anestezi altında 1-1,5 saat sürmektedir. Hasta genellikle bir gün sonra taburcu olabilir. Operasyondan önce hastanın genel sağlık muayenesi mutlaka yapılmalı ve bu tür bir işlem için uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Operasyon meme ucu, koltuk altı ve meme altı kıvrımından küçük kesiler açılarak gerçekleştirilmektedir. Göğüslerde iz kalmaması açısından genellikle kas altı kesiler tercih edilmektedir, böylelikle rahatsızlık verici bir görüntünün oluşması engellenmiş olur.

İki üç gün içinde normal yaşantısına ve iş hayatına devam edebilecek olan hasta, az da olsa bir ağrı yaşayacaktır. Bunun en önemli nedeni meme büyütme operasyonu sırasında yerleştirilen protezlerin etrafındaki dokularda gerginlik hissinin oluşmasıdır. Bu geçici bir durumdur ve hissedilen ağrılar ağrı kesicilerle önlenebilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi