huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüslerdeki şekil bozuklukları

h_535fdf5cbe726

Göğüslerdeki şekil bozuklukları küçük memelerde pek hissedilmezken büyük memelerde daha çok belirgin olmaktadır. Özellikle büyük memelerin sarkmaya başladığı anlardan itibaren açığga çıkan ve bakan herkes tarafından görülebilen şekil bozukluklarının asıl nedeni büyük olan memelerdir. Büyük memelerden kurtulmak için ise meme büyütme ameliyatları olarak kolay ve hızlı şekilde göğüslerdeki şekil bozukluklarından kurtulabilirsiniz.

Göğüslerdeki şekil bozuklukları göğüs derisinden veya göğüs içi dokusundan kaynaklanabilmektedir. Özellikle emzirme dönemlerinde ortaya çıkmaya başlayan şekil bozukluklarının temelinde iç dokunun bazı bölümlerinin daha çok işlev görmesi veya sarkmalara dayanamayan üst derinin liflerindeki gevşeme olabilmektedir. Tüm bu sorunlar ortaya çıktığı andan itibaren veya daha ortaya çıkmadan önce estetik doktorlara veya plastik cerrahi uzmanlarına görünüp göğüslerinizdeki şekil bozukluklarının tedavisi için bir sürece girebilirsiniz. Büyük memelerde daha çok ortaya çıkan şekil bozuklukları göğüs büyütme ameliyatları ile kolayca giderilebilmekte iken küçük göğüslerde dolgu yaparak veya slikon kullanılarak bu işlem yerine getirilmektedir. Plastik cerrahi alanında çok zor ameliyatlar olarak kabul edilen estetik göğüs ameliyatlarında gelişen teknoloji ve gittikçe uzmanlaşan doktorların olması nedeniyle bu zorluk artık kolaylığa dönüşmüştür. Üstelik ekonomik olarak da çok uygun fiyatlarla yapılan estetik göğüs küçültme ameliyatı olmak için acele ederek doktorumuzdan randevunuzu alınız. Doktorumuzla yapacağınız görüşmede belirteceğiniz şekil bozukluklarının nasıl ve ne şekilde düzeltileceği, göğsünüzün ameliyattan sonraki yeni hali, ameliyatın ardından yaşanabilecek olumsuzluklar gibi konuları detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Göğüslerdeki şekil bozuklukları zamanla ve yaşanılan annelik gibi olaylarla bağlantılı olmasına rağmen çok az da olsa genetik faktörler ve beslenme alışkanlığı da şekil bozukluklarının ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Göğüslerinizde ortaya çıkan veya çıkması muhtemel şekil bozukluklarının tedavi edilebilmesi amacıyla estetik göğüs cerrahisi dalında uzmanlaşmış doktorlarımızla irtibata geçin.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi