huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Estetiği Operasyonlarında Karar Aşamaları

Göğüslerinin görünümünden memnun olmayan,  göğüslerinin daha dik ve iri gözükmesini isteyen kadınlar bunun için göğüs büyütme operasyonu için cerrahlara başvurmaktadır.

Göğüs büyütme ameliyatı sonucunda kişiler daha dolgun göğüslere sahip olurlar. Bunun yanında göğüslerin orantılı boyutlarının olması da kişide güven duygusunun artmasına neden olacaktır.  Bu tür ameliyatlar çoğunlukla kadınların güzelleşmek amacıyla başvurduğu yöntemlerdir. Ancak bunların dışında göğüste olan bir yaralanma ve hastalık sonucu göğsü alınmak zorunda olan kadınlara da uygun büyüklükte meme protezi takılarak bu ameliyatlar uygulanmaktadır.  Bu tür büyütme ameliyatları çok fazla deforme olmuş yani sarkmış göğüslerde etkili olmamaktadır. Eğer dolgun ve dik göğüsler isteniyorsa bu büyütme ameliyatının yanında ek olarak göğüslerin dikleşmesini sağlayacak ameliyatın da yapılması gerekmektedir. Bu ameliyat türü aynı diğer ameliyatla birlikte yapılabilmektedir. Eğer bu tür ameliyatların ayrı yapılması gerekiyorsa buna cerrah karar verecektir. Bu tür ameliyatları olmadan önce niye bu ameliyatı yaptırdığımızı çok iyi bilmemiz gerekmektedir.  Bu da göğüsleriniz hakkında geniş bilgiye sahip olmanız demektir. Bu tür ameliyatı yaptırırken göğüslerinizin simetrisi bozuksa, göğüslerinizden bir tanesi gelişimini tam olarak tamamlamadıysa, bir kaza sonucu göğsünüzde yaralanma veya zedelenme oluştuysa, hamilelik, aşırı kilo alma ve verme olayını yaşadıysanız bu tür ameliyatları olmanızda fayda vardır. Bu tür ameliyatları olmadan önce cevaplamanız gereken bir takım önem arz eden sorular bulunmaktadır. Sürekli olarak kullandığınız bir ilacınız var mı? Vücuda takviye amacıyla kullandığınız vitaminler ve bitkiler hangileridir? Sigara ve alkol kullanımınız ne derecededir?  Bu tür sorulara vereceğiz cevaplar, cerraha ameliyatınızı yapma konusunda bilgi verecektir.

Göğüs büyütme operasyonları ciddiyet isteyen bir cerrahi girişimdir. Kadının bu konuda bilinçli olması operasyon ve doktor tarafından çok önemlidir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi