huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Estetiği Operasyonları

Göğüs estetiği operasyonlarında bilinmesi gerekenler

Tıp alanında Augmentation Mammaplasty olarak bilinen göğüs büyütme işlemi göğüslerin küçük kadınların ya da doğum veya hızlı kilo kaybı yaşayan kadınların göğüslerindeki küçülmeyi düzeltme ve daha dolgunlaştırma amaçlı yaptırılan bir ameliyat olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ameliyat yapılırken memeyi büyütmek için bir protez uygulanmaktadır. Bu ameliyatı yaptırmak isteyen kadınların yeni görünümleri tamamıyla kendi vücut ölçülerine uygun şekilde yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında kadınlar daha dolgun, ölçülü ve düzgün göğüslere sahip olabilmektedir.

Doktorlar meme büyütme işlemini gerçekleştirmeden önce hastalarını dikkatlice muayene etmekte ve onların vücutlarına orantılı bir göğüs protezi denilen protezi kadınların göğüslerine uygulamaktadırlar. Ayrıca yine ameliyatı gerçekleştirmeden önce uzmanların dikkat ettiği konulardan olan göğüs büyütme ameliyatını gerçekleştirmeye uygun musunuz? Sorusudur. Sorunun cevabını ararken fiziksel sağlık problemlerinizin olup olmadığı, isteklerinizin gerçekçi olması, ilaçlara veya ameliyat sırasında kullanılacak tedavi ürünlerine karşı alerjinizin olup olmadığı doktorlar tarafından istenilen cevaplardan olmaktadır. Eğer ameliyat yaptırmak için doğru bir adaysanız ameliyatı gerçekleştirmeden hemen önce bir meme röntgeni çektirmeniz ileride yaşama ihtimali olabilecek rahatsızlıklar için bir tedbir niteliği göstermektedir. Yine ameliyattan önce labaratuar tahlillerinizi eksiksiz olarak yaptırmanız büyük önem taşımaktadır. Ameliyat olmayı düşündüğünüz andan itibaren eğer sigara kullanıyorsanız sigarayı bırakmanız ameliyat sırasında ve sonrasında size kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple sizin için kötü alışkanlıklardan kurtulmak en doğrusu olacaktır.

Operasyonu gerçekleştirmek isteyen hastalar öncelikle tecrübeli ve iyi bir hekim seçmeli ve doktoruyla bütün problemlerini konuşmalıdır. Doktorunuzla aranızdaki iletişim ne kadar iyi olursa sizin ameliyat sırasındaki çekincelerinizde aynı doğrultuda azalmaktadır. Güvenilir ve başarılı bir doktor, iyi bir klinik ve ameliyat için uygun bir vücut sizi dilediğiniz görüntüye kavuşturacaktır. Seçiminizi doğru yaparak dilediğiniz görüntüye kavuşun…

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi