huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Büyütme Operasyonlarında Teknikler

Göğüs büyütme teknikleri

Dolgun ve şekilli göğüslere sahip olmak, kadınlar için oldukça önemli bir estetik kaygıdır. Kadın vücudunu gösteren en önemli ayrıntılardan birsi olan göğüsler, uygun ölçüde olmadığını düşünen kadınlar için özgüven kaybı, çeşitli psikolojik sorunlar gibi olumsuzluklara neden olmaktadır. Bu nedenle, ufak göğüs ölçülerine sahip olduğunu düşünen kadınların birçoğu, meme büyütme konusunda çeşitli denemelerde bulunmaktadırlar. Ancak unutulmaması gereken nokta, vücut ölçülerine uygun büyüklükte olmayan göğüslerin, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceğidir. Bu nedenle, göğüslerinde büyüme isteyen kadınların, profesyonel yardım almaları gerekmektedir.

Göğüs büyütme tekniklerinde, yıllar içinde büyük aşamalar kaydedilmiştir. Bu aşamalar sayesinde artık çok daha az ağrılı ve estetik açıdan daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ameliyattan korkan kadınlar için çeşitli teknikler geliştirilerek, kesiksiz ve ağrısız büyütme yöntemleri uygulanmaya başlanmıştır.

Gelişen tekniklerden birisi silikon protez alanındadır. İlk dönemlerde kanserojen etkilere sahip olabilen bu protezler, zaman içerisinde daha doğal maddeler ile üretilmeye başlanmıştır. Yapılarında da değişiklik gösteren bu protezler, tırtıklı yapıları sayesinde göğüs dokusu ile daha uyumlu bir şekilde kaynaşmakta ve önceleri sıkça görülen sarkma, kayma gibi şikâyetler daha az görülmektedir.

Ameliyat olmaktan korkan, yara izi istemeyen veya ameliyatı karşılayabilecek maddi durumu olmayan hastalar içinse, enjeksiyon yöntemleri ile göğüs büyütme işlemi yapılabilmektedir. Kanül adı verilen ve paslanmaz özelliğe sahip iğneler vasıtasıyla, meme dokusu içerisine yağ veya uygun madde enjeksiyonu ile göğüslerde büyüme sağlanmaktadır. Ancak unutulmaması gereken nokta, bu uygulamanın kalıcı değil geçici olduğudur. Enjeksiyon yöntemi ile hasta, 2-4 yıl arasında dolgun göğüslere sahip olmakta ve bu süreden sonra dilerse aynı uygulama bir kez daha yapılabilmektedir.

Meme büyütme operasyonları konusunda unutulmaması gereken nokta ise, doğru tekniğin doktor-hasta görüşmeleri ile ve doğru analizlerin yapılması sonrasında bulunması gerektiğidir

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi