huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Büyütme Operasyonları

Göğüs büyütme operasyonları hakkında kısa bilgiler

Kadını kadın yapan en önemli özelliklerden biri de göğüsleridir. Beden algısı ve dolayısıyla kendine güven açısından da kadınlar için büyük önem taşıyan göğüsler eğer arzu edilenden küçükse kadın için psikolojik problemlere kadar varan sıkıntılar yaratmaktadır. Tarihin derin sularından günümüze kadınlara yönelik çalışan tüm sektörlerde bu sorunun cevabı bulunmaya çalışılmış ve spordan kozmetiğe farklı birçok yöntem denenmiştir. Ancak günümüzde bu yöntemlerin en kesin ve sağlıklı yöntemi meme büyütme operasyonlarıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başarıyla uygulanan bu operasyonlar  yenilenen teknolojiler ve tıp bilimi sayesinde kadınların yüzünü güldürmektedir.

Daha çok doğuştan küçük, gelişme göstermemiş ya da doğum sonrası deforme olmuş göğüsler için gerçekleştirilen meme büyütme operasyonları, tıp dilinde protez veya implant olarak halk dilinde ise daha çok silikon olarak adlandırılan doğal malzemelerin meme dokusunun altına yerleştirilmesi dir. Ancak gelişen tıp, günümüzde kendi vücudumuzdan alınarak transfer edilen yağ dokusuyla da bu işlemin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Göğüs üzerinde küçük kesiler yapılarak hazırlanan malzemenin meme altı dokusuna yerleştirilmesi genellikle 1-1.5 saat süren bir işlemdir ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon sonrası büyük sıkıntı yaşanmaz ancak uygulanan tekniğe bağlı olarak ağrılar oluşabilir. Bunu önlemek amacıyla hastaya ağrı kesici verilir. Genellikle bir gün sonra taburcu olabilen hasta iki üç gün içinde de günlük hayatına devam edebilmektedir.

Meme büyütme operasyonu öncesi,  doktorla istenen ve elde edilebilecek sonuçlar hakkında mutlaka bir anlaşmaya varılmış olmalı ve gereken tetkikler en küçük bir şüpheye yer vermeyecek şekilde tamamlanmalıdır. Ameliyat sonrası yaşanabilecek sıkıntılar hakkında da bilgi alınmalı ve karar verilmeden önce güvenilir ve uzman bir doktor ve merkez konusu geniş bir şekilde araştırılmalıdır.

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi