huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Büyütme Operasyon Maliyeti

Göğüs büyütme maliyeti

Her estetik operasyonda daha doğrusu her türlü cerrahi operasyonda olduğu gibi, göğüs büyütme operasyonlarında da belirli bir maliyetten söz etmek mümkündür. Ancak maliyetler konusunda kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu durum birçok etkene göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öncelikli olarak hastanın yapacağı doktor ve hastane seçimi maliyet konusunu belirleyen en önemli etkendir. Takdir edileceği üzere, operasyonun, uzman ve kendisini kanıtlamış bir doktor tarafından yapılacağının bilinmesi hastalar üzerinde oldukça rahatlamaya yol açmaktadır. Benzer bir durum operasyonun gerçekleştirileceği hastane için de geçerlidir. Böyle bir operasyonun, basit donanıma sahip muayenehanelerde yapılamayacağı kesindir. Bu durum doğal olarak maliyeti arttırmaktadır. Ancak, atalarımızın da söylediği gibi “ucuz etin yahnisi yavan olur” sözünü unutmadan, mevcut bütçenin büyük bir çoğunluğunun bu seçimlerde kullanılması hasta sağlığı açısından son derece önemlidir.

Maliyeti belirleyen bir diğer faktör ise operasyonun içeriği ve uygulama yapılacak alandır. Operasyonun içeriği ile kast edilmek istenen, uygulamanın hangi materyaller ile yapılacağıdır. Silikon çeşitleri, kendi aralarında fiyat farklılıklarına sahiptir. Bunun yanında, operasyon için yeterli mali gücü olmayan hastalar için enjeksiyon yöntemi ile göğüs bölgesine dolgu yapılabilir. Örneğin bu yöntem daha az maliyete sahiptir. Uygulama alanı ise hastanın göğüs çapı, hangi bölgeye destek yapılacağı gibi konuları içermektedir. Bunun yanında, meme büyütme operasyonu yanında, dikleştirme, şekillendirme gibi yan operasyonların yapılması gibi durumlar zorunlu olabilir.

Göğüs büyütme operasyonları estetik tedavi işlemleri kapsamına girdiğinden dolayı, sosyal güvenlik kurumları tarafından güvence kapsamına alınmamaktadır. Bu durumun hastalar tarafından göz önüne alınması da gerekli bir durumdur. Bunun yanında, operasyon sonrasında kullanılacak aparatlar ve ilaçlar, operasyonun yapılacağı şehre göre konum gibi birçok detay da maliyet konularını etkilemektedir. Yasal düzenleme nedeniyle, fiyatların açık alanda belirtilmesi yasaklanmıştır. Bu nedenle, size uyacak fiyatı doktorunuz ile yapacağınız görüşmelerden sonra ortaya çıkarabilirsiniz.

 

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi