huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATINI YAPTIRABİLECEK KİŞİLER

estetik-operasyon

Meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kadınların göğüsleri bedenlerine oranla küçük olmaktadır. Bu oran bozukluğu doğuştan ya da doğum sonrasından kaynaklı olabilmektedir. Hızlı kilo kaybı da bu orantısız görünümlü göğüsleri meydana getirebilecek sorunlar arasında yer almaktadır. Her kadında iki meme dokusu arasında boyut, pozisyon ve sarkıklık açısından farklılıklar bulunmaktadır. Kimi kadınlarda bu farklılıklar belirginlik gösterebilmektedir. Bu durumda da göğüs büyütme ameliyatı asimetrik gerçekleştirilerek her iki meme dokusunun birbirine benzer hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Bu ameliyatlarda amaç kişinin dilediği, aradığı görüntüye kavuşması ve öz güvenlerinin yerine gelmesini sağlamaktır.

Meme gelişimi kadınlarda 18 yaşına kadar ilerlemektedir. Sonrasında kilo alıp vermeye, doğuma veya genetiğe bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Göğüs ameliyatını gerçekleştirmek isteyen kişilerin 18 yaşını doldurması gerektiği doktorlar tarafından belirtilmiştir. Çünkü 18 yaşından sonra kadınların genetiksel meme büyüme işlemi tamamlanmaktadır. 18 yaşını doldurduktan sonra kadınlar eğer göğüslerinden rahatsızlık duyuyor ise bu ameliyatı gerçekleştirebilmektedirler. Ameliyat sonrasında hemen hamile kalmak isteyen kadınlarda bu operasyonun gerçekleştirilmesi doğru bir işlem olmamaktadır. Çünkü hamilelik döneminden kilo artışı ve sonrasında hızlı kilo kaybı memenin görünümünde bozukluklar meydana getirebilmektedir. Hamilelik ve emzirme sonrasında en az 6-9 aylık bir süre sonrasında bu operasyon gerçekleştirilmesi hastanın istediği görünüme kavuşabilmesini ve sorun yaşamaması için büyük önem taşımaktadır.

Daha güzel ve çekici görünüme sahip olmak isteyen kadınlar ameliyatı gerçekleştirmeden önce bu niteliklerin kendilerinde olup olmadığını cevaplamaları gerekmektedir. Sağlıklı ve doğru bir ameliyat geçirmek için tüm hususlara özen gösterilmelidir. Ameliyat kararını alan kadınların kararlarından emin bir şekilde hareket etmeleri ve doktorlarından bu yolda gerekli her bilgiyi ayrıntılı bir şekilde öğrenmeleri gerekmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi