huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs kadınları simgeleyen bir yapı olması nedeniyle göğsü küçük olan kadınlar kendilerini çoğu zaman çekici ve seksi bulmazlar. Çoğu zaman kadınlar kendilerini bu durumda yetersiz hisseder ve oldukça kompleksli haline gelebilmektedirler. Göğsünün yapısından ve küçük oluşundan  mutsuz olan kadınlar tek çare olarak göğüs büyütme ve estetik ameliyatlara yönelmektedirler.

Göğüslerin yeterince büyük olmamasının birçok nedeni bulunmaktadır. Çoğu kadının göğsü doğuştan küçük olurken bazılarının ise doğumdan sonra emzirme işleminden dolayı göğsü küçülebilir ya da sarkmalar oluşabilmektedir. Bazı kadınlarda ise bir göğüs diğerinden küçük olabilmektedir. İşte bu safhada göğüs büyütme ameliyatları devreye girmekte, her geçen gün teknolojik imkânların sağlamış olduğu fırsatlarla daha başarılı operasyonlar gerçekleşebilmektedir. Meme protezi göğüs şekli ile aynı biçimlendirilmiş, yuvarlak yapıya sahip ve damla şeklinde göğsü biçimlendirmek için kullanılan göğüs silikonlarıdır. Üst kısmı tırtıklı yapıya sahip olup, bunun sebebi vücut yapısına daha iyi uyum sağlaması içindir. Göğüs büyütme işlemine karar vermeden önce detaylı bir araştırma yapılmalı işinde uzman bir plastik cerrahi uzmanına gidilmesi gerekmektedir. Eğer göğüs ameliyatı olacak kişi 40 yaş ve üzeri ise mutlaka mamografi ve radyolojik tetkikler mutlaka yapılması gerektirmektedir.

Göğüs büyütmede kullanılan protezler üç farklı bölümden kesi açılarak yerleştirilmektedir. Bunların ilki, meme ucu, koltuk altı, meme alt kıvrımına yerleştirilen protezlerdir. Bu bölümlerden açılan kesiler ile silikon göğüsün altından yada göğüs kasının alt tarafından yerleştirilmektedir. Kas altından açılan kesiler de operasyondan sonra hasta daha çok ağrıya maruz kalabilmektedir. Operasyon sonrasında hasta da daha az sorun görülmekte ve görüntü olarak ta daha güzel sonuçlar alınabilmektedir. Meme büyültme ameliyatları genellikle genel anestezi tercih edilmekte ve genel olarak ta 1 ya da 15bsaat kadar süren bir operasyon olarak yapılabilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi