huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI SIRASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İŞLEMLER

breast44

Her kadın kusursuz bir görüntüye sahip olmak istemektedir. Aynaya baktıkları görüntüden memnun olabilmek en büyük arzularından olmaktadır. Bu doğrultuda gelişen teknoloji ile estetik ve tıp alanında da hızla ilerleme kaydedilmekte ve her isteğe çözüm yolları bulunmaktadır. Estetik cerrahi alanında gelişme kaydeden meme büyütme operasyonları ilk modern olarak 1963 yılında Amerika’da gerçekleştirilmiştir. Bu tarihten itibaren de hızla ilerlemekte ve gelişmektedir. Tüm dünyada en çok tercih edilen ve uygulanan estetik ameliyatlarından olan göğüs ameliyatı talep ve istekler doğrultusunda birçok kadına uygulanabilmektedir.

Göğüs büyütme operasyonlarında protezin uygulanacağı bir kesi yapılmaktadır. Bu kesi memenin göğüsle birleştiği kıvrımda, areola (meme başını çevreleyen koyu deri) çevresinde ya da koltuk altında yapılarak uygulanmaktadır. Kesiler, skarların yani operasyon izlerinin mümkün olduğunca az fark edilmesini sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Açılan kesi kullanılarak meme dokusu ve deri kaldırılır meme dokusunun altında ya da göğüs duvarı kasının (pektoral kas) altında bir yer oluşturulmaktadır. Daha sonrasında implantlar meme başının arkasında ortalanacak şekilde yerleştirilmektedir. Kesileri kapatmak için dikişler kullanılmaktadır. Daha fazla destek sağlamak için üzerlerine tıbbi bantlar da yerleştirilebilmektedir. İyileşmeyi hızlandırmak için ve göğüsleri istenilen görünüme daha çabuk getirebilmek için memelerinizin üzerinde cerrahi petlerde konulmaktadır.

Bu şekilde gerçekleştirilen göğüs ameliyatları, kişinin sağlığı ve daha sonrasında sorun yaşamaması için titizlikle yapılmaktadır. Oluşabilecek her türlü sorun için önlem alan uzman hekimler işlerini en başarılı şekilde sonlandırmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Hassa ve bir o kadar özen gösterilmesi gereken göğüsler, ameliyat sırasında doktorların denetimi altındadır. Ameliyat sonrasında ise ameliyatı gerçekleştiren hastaların kendilerine özenli bakımı ile kusursuz bir görünüme ulaşmaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi