huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Göğüs Büyütme Ağrı Yapar mı?

Pek çok ameliyat işlemi sonrasında kişinin bünyesinde belli başlı ameliyata bağlı olarak geçici rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu rahatsızlıklar genelde bir ağrı şeklinde olabilmekle birlikte geçici acılar şeklinde de olabilmektedir. Bayanların genel olarak ilgilendiği göğüs sorunları ve ameliyatlarında da yine göğüste çeşitli geçici ağrılar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle göğüs büyütme için değerlendirme yapmak gerekirse; göğüs büyütme işlemleri sonrasında kişide ilk bir kaç günlük ağrı görülebilmektedir. Bu nedenle ilk bir kaç gün kişinin kas gevşetici ya da ağrı kesici gibi ufak tesirli ilaçlar kullanması gerekmektedir. Göğüs büyütme işlemi ise estetik müdahale olup yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Etkisi ise en fazla 1-2 hafta kişinin vücudu üzerinde görülmekte olup maksimum 2 haftaya kadar kişi normal hayatına geri dönebilmektedir.

Göğüs büyütme işlemlerinin ne kadar başarılı geçeceğine de yine ameliyat öncesi göğüslerde yapılacak olan çeşitli fiziksel ölçümler ve değerlendirmeler bu durumu belirleyecektir. Bununla birlikte özellikle göğüslerin sarkık olması problemi de göğüs büyütme ameliyatında oldukça etkileyici unsurlardan biri olmaktadır. Şayet kişi de göğüslerin sarkma problemi varsa; kişi de normal göğüs büyütme estetik ameliyatının uygulanmasının yanı sıra, göğüslerinin dikleştirilmesi işlemlerinin de uygulanması gerekebilmektedir. Bu doğrultuda da operasyonun seyri değişebilir ve daha da değişik süreçler ortaya çıkabilmektedir.

Göğüs büyütme işlemlerinde öncesinde göğüslerin fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulurken diğer taraftan yeni uygulanacak göğüs büyüklüğü de göz edilir. Bu doğrultuda kişinin fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulur ve kilo, boy gibi bedensel özellikleri doğrultusunda en uygun göğüs büyüklüğü belirlenerek, adım adım meme büyütme estetik operasyonuna başlanmış olur. Sonuç olarak ilk bir kaç gün ağrı yapabileceğinden dolayı ağrı kesici kullanımı verilir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi