huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖGÜS BÜYÜTME AMELİYATLARI

gogus-buyutme-17

Meme büyütme ameliyatları, uzun süreden bu yana yapılan fakat son dönemlerde iyice profesyonel bir şekilde yapılmaya başlanan ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlarda küçük ve sarkmış göğüsler normal şekline döndürülebilmektedir.

Kadınların en önem verdikleri göğüslerinin küçük ve şekilsiz olmalar durumunda oldukları ameliyat göğüs büyütme ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar sonrasında istenilen ölçülerde ve istenilen diklikte göğüslere sahip olunabilmektedir. Bu göğüslerde meme ucundan, koltukaltından yada göğüs altından bir kesik açılarak yapılan ameliyatlar olmaktadır. Açılan bölgeye özel üretilmiş maddeden olan silikon konulmaktadır. Silikon malzemesi tene herhangi bir alerji yapmayan ve herhangi bir zarar vermeyen bir maddedir. Üst tarafı genelde tırtıklıdır. Bu da gayet doğal olmasını sağlamaktadır. Genel anestezi ile yapılan ameliyatlar 1,5 saat gibi bir süre sürmektedir. Bu süre sonunda hasta yine gözlem altında 1 gece tutuluyor daha sonra evine gidebiliyordur. Bir kaç ay dikkat etmesi gerekmektedir. Göğüs bölgesine darbe almamaya, egzersiz yapmamaya ve üzerine yatmamaya özen göstermelidir. Ufak tefek ağrılar içinde ağrı kesici ilaçlar verilecektir. İlk hafta kişi düzenli pansuman yaptırmak zorundadır. Pansuman günleri bittikten sonra ancak sutyen takmaya başlayabilecektir da önerilen silikon için tasarlanan sutyenlerden takmasıdır bölge biraz iyileşip düzelttikten sonra ancak normal sutyene ve spor yapabilmeye başlayacaktır. Herhangi bir enfeksiyon riskine karşı da dikkatli olunması gerekecektir. Bu sebeple bu operasyonlar iyi bir doktor seçimi yapılarak ve iyi bir tam teşekküllü hastanede yapılmalıdır. Böyle olursa karşılaşılabilecek sorunlar çok daha az olacaktır.

Göğüs büyütme ameliyatlar kişilerin özellikle isteyerek yaptırdıkları ameliyatlardır. Küçük göğüslü bayanların, sarkık göğüslü bayanların en sık olarak tercih ettikleri bu operasyonlar artık kolaylık ile yapılabilmektedir. Memelerinden sorun yaşayan kadınların tek kurtarıcısı olan silikon ameliyatları ömür boyu kullanım tanımaktadır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi