huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

GÖGÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ

meme-protezi

Son dönemlerin en sık yapılan ve tercih edilen ameliyatları arasında yer alan göğüs büyütme ameliyatları uzman doktorlar tarafından hastane ortamında yapılmaktadır.

Kadınların en çok önem verdikleri ve görüntüsünden rahatsız oldukları zaman özgüvenlerini bile kaybetmeye kadar gittikleri organları memelerdir. Durum bu şekilde olunca küçük göğse sahip bayanlar göğüslerini büyütmeye çalışmaktalardır. Bu da göğüs büyütme ameliyatları ile olmaktadır. Bu ameliyatlar farklı şekillerde yapılan ameliyatlardır. İster meme ucundan ister göğüs altından yada koltukaltından girilerek o bölgeye özel olarak üretilmiş jel bir malzemeden oluşmuş ağırlığı olmayan silikonları yerleştirerek olmaktadır. Bu yöntemlerden en sık olarak kullanılanı göğüs altından girilerek yapılan yöntemdir. Öyle olduğu zaman süt kanalları bile zarara uğramamaktadır. Silikonlar farklı boyutlarda olduğu için kişiye göre seçimini doktor yapmaktadır. Daha kısa boylu zayıf kişiler için daha büyük olmayan doğal görünümlü silikon modelleri seçilmektedir. Bu boyutlara ve detaylara hekim, hasta ortak görüşerek karar vermektedir. Hasta ameliyatı genel anestezi alarak olmaktadır. Yaklaşık olarak 1,5 saat süren bir operasyondan sonra hasta normal odasına alınarak o gece isteğe bağlı olarak hastanede tutulmaktadır. Ertesi gün taburcu edilen kişi oluşabilecek hafif ağrılar için ağrı kesici ilaçlar içebilecektir. İlk günlerde sutyen kullanması, egzersiz yapması yada ağır kaldırması kesinlikle yasak olacaktır. Belirli bir süre boyunca göğüs bölgesine darbe almamaya, üzerine yatmamaya gibi detaylara çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Meme büyütme ameliyatları, birçok kadının isteyerek yaptırdığı ve sonucundan çok memnun kaldığı ameliyatlardır. Ömür boyu bir kullanıma sahip olan bu silikonlar istenildiği zaman tekrar bir operasyon ile göğüsten çıkartılabilecektir. Dik ve istenilen boyda göğüsler için bu operasyonlar yaptırılabilmektedir.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi