huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Ameliyat Hazırlıkları

Meme büyütme ameliyatları her ne kadar sağlık sorunları nedeniyle yapılmış olsa da bu ameliyatlar da kadının psikolojisi çok önem taşımaktadır.

Meme büyütme ameliyatları birden karar verilip yapılacak cinsten ameliyat türü değildir. Bu alan uzmanlık isteyen bir daldır. Doktorunuzla ameliyat hakkında ayrıntılı bir şekilde konuşmalı, onunla fikir alışverişinde bulunmanız gerekmektedir. Memelerin fazla büyük olması birtakım fiziksel ve sağlık ile ilgili sorunlara yol açmaktadır. Doktor kendi de meme ölçülerini almalıdır. Yaşınızla ilgili sorular soracak ve memelerinizin büyüklükleri ile ilgili bilgiler söyleyecektir. Ameliyat sırasında meme başınızla birlikte memenin ucundaki koyu bölge yukarıya alınacağı için bu durumu sizinle açık olarak konuşmak zorundadır. Bu konuşma esnasında doktorunuz size olacağınız ameliyat ile ilgili dezavantaj ve avantajları açık ve net şekilde anlatmalıdır. Doktorunuz sizden birtakım kan tahlillerinin yanında meme röntgeni de çektirmenizi isteyecektir. Başka röntgenler de çektirmeniz gerekiyorsa bunu doktorunuz size ayrıca bildirecektir. Bu tür operasyonlarda genellikle kan nakillerine gerek yoktur. Ama her türlü ihtimale karşı beklenmedik bir kanama olması durumunda hastanın kendi kanının kullanılması tercih edilen bir yöntemdir. Bu tür ameliyatların kesinlikle tam teşekkülü bir hastanede yapılması gerekmektedir. Ameliyat süresi 2-4 saat arasında değişmektedir. Ameliyatın uzun sürmesi yapılacak ameliyatın içeriğine göre değişecektir. Ameliyat sırasında hastaya genel aneztesi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde hasta ameliyat boyunca uyanmadığı için ameliyatı rahat bir şekilde atlatmaktadır. Operasyondan sonra hastanın birkaç gün hastanede kalması kontrollerinin daha sağlıklı yapılması açısından doğru olacaktır.

Meme büyütme operasyonları başarı oranları çok yüksek olan ameliyatlar olarak bilinmektedir. Bu ameliyatlar sonrasında kadının görünümünde fiziksel olarak birtakım olumlu gelişmeler olacaktır. Bu durumda kadında psikolojik olarak olumlu etkiler yaratacaktır.

vaser liposuction vaser lipo saç ekimi